Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści z nierządu

Data publikacji 10.02.2012

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec braci D. trzymiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Pragi Północ podczas rutynowej kontroli drogowej. Śledztwo w tej sprawie wykazało, że bracia od kilku miesięcy nakłaniali młodą kobietę do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe – mieli zarobić 20 tys. złotych oraz 1000 USD. Gdy pokrzywdzona odmówiła im „współpracy”, zaczęli jej grozić uszkodzeniem ciała.

Na ulicy Fersta policjanci z Pragi Północ zatrzymali auto do kontroli drogowej. W środku znajdowali się dwaj bracia D. oraz młoda kobieta. Podczas sprawdzania okazało się, że Atanas, który był kierowcą, nie miał do tego uprawnień. Posiadał kilka porcji amfetaminy i był pod jej wpływem. Kobieta powiedziała policjantom, że mężczyźni od jakiegoś czasu grożą jej uszkodzeniem ciała. Cała trójka trafiła do komendy przy Jagiellońskiej. Kobieta po złożeniu zeznań została zwolniona do domu. Bracia zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań.

Śledztwo w tej sprawie wykazało, że bracia od kilku miesięcy nakłaniali młodą kobietę do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe – mieli zarobić 20 tys. złotych oraz 1000 USD. Gdy pokrzywdzona odmówiła im „współpracy”, zaczęli jej grozić uszkodzeniem ciała.

Atanas D. usłyszał w północnopraskiej prokuraturze cztery zarzuty: posiadania narkotyków, kierowania autem pod ich wpływem, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz nakłaniania do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Jego bratu został postawiony jeden zarzut, który dotyczył usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony