Wprowadzenie komendanta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzenie komendanta

Data publikacji 10.02.2012

Dzisiaj w Rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Dariusza Działo. Wprowadzenia dokonał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Andrzej Rokita w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa śląskich jednostek Policji i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się oficjalnie dotychczasowy komendant - nadinspektor Dariusz Biel.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Głównemu Policji i wprowadzenia sztandaru. Następnie głos zabrał Zastępca  Komendanta Głównego Policji nadinspektor Andrzej Rokita, który po odczytaniu decyzji personalnych Ministra Spraw Wewnętrznych, wręczył dokumenty odchodzącemu i wprowadzanemu komendantowi.

Kolejnym elementem było pożegnanie i powitanie ze sztandarem KWP w Katowicach oraz okolicznościowe wystąpienia. Uroczystość zakończyło złożenie meldunku oraz odprowadzenie Sztandaru KWP w Katowicach. Następnie obaj generałowie - nadinsp. Dariusz Działo i nadinsp. Dariusz Biel spotkali się z dziennikarzami relacjonującymi uroczystości.

 

(Źródło: KWP Katowice/pb)

Film Wprowadzenie komendanta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wprowadzenie komendanta (format flv - rozmiar 9.11 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja