Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali bmw i zatrzymali poszukiwanego ENA

Data publikacji 11.02.2012

Szczecińscy policjanci odzyskali BMW X6, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, jeden z nich był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania i dwoma listami gończymi. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się, gdy szczecińscy wywiadowcy zauważyli przewożony na auto-lawecie samochód BMW X6. Podejrzenia wzbudził fakt, iż na transportowanym pojeździe nie było tablic rejestracyjnych. Policjanci przystąpili do kontroli. W samochodzie były trzy osoby. Nikt nie posiadał dokumentów na holowane auto. Kierujący, 36-letni pyrzyczanin
tłumaczył, że świadczy usługę transportową na prośbę znajomego prowadzącego warsztat samochodowy. Właściciel warsztatu oświadczył , że jemu zlecono usługę naprawy pojazdu. W tym celu musiał przemieścić pojazd .

Z uwagi na fakt, że samochód był znacznej wartości, a wewnątrz widoczne były rozebrane moduły elektroniczne, nauczeni doświadczeniem policjanci dokonali sprawdzeń i ustalili, że przedmiotowy pojazd został skradziony na terenie Niemiec. Po niespełna trzech godzinach policjanci Oddziału Prewencji Policji zatrzymali zleceniodawcę, który poruszał się pojazdem m-ki BMW serii 3 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a w bagażniku przewoził dodatkowy komplet niemieckich tablic rejestracyjnych.

W czasie kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany listami gończymi oraz europejskim nakazem aresztowania. Natomiast znalezione tablice pochodziły z samochodu, także skradzionego na terenie naszego niemieckiego sąsiada. Sprawę przekazano kryminalnym z Niebuszewa.

Właścicielowi warsztatu i zleceniodawcy przedstawiono zarzuty. Pierwszy pozostaje pod policyjnym dozorem, drugi po decyzji sądu trafił do aresztu. Grozi im kara 10 lat
więzienia. Aktualnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

 

(Źródło: KWP Szczecin/pb)

Powrót na górę strony
Polska Policja