Wspólne szkolenie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie

Nie po raz pierwszy policjanci spotykają się z innymi formacjami mundurowymi, aby wymienić wspólne doświadczenia. Tym razem w warsztatach, zorganizowanych przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, uczestniczyli żołnierze ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Funkcjonariusze szkolili się głównie z zakresu ratownictwa TC3. Polega ono na udzielaniu pomocy rannym podczas działań realizacyjnych i zatrzymań.

W dniach 7-9.02.2012 r. odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa taktycznego TC3, polegające na udzielaniu pomocy rannym funkcjonariuszom i żołnierzom podczas działań realizacyjnych i zatrzymań. Szkolenie zorganizowali policjanci z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy a uczestnikami byli żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, z Oddziału Prewencji Policji, a także z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Wspólna wymiana doświadczeń to jedna z form poszerzania wiedzy, którą praktykują funkcjonariusze nie od dziś. Spotkania z różnymi formacjami pozwalają na zdobycie dodatkowych umiejętności. Tym razem żołnierze i policjanci wymieniali się doświadczeniami w dziedzinie medycyny ratunkowej pola walki. Mundurowi ćwiczyli, m.in.:
- tamowanie krwotoków,
- zaopatrywanie ran postrzałowych ze szczególnym uwzględnieniem ran postrzałowych klatki piersiowej,
- udrażnianie dróg oddechowych zgodnie z procedurami odwróconego ABC.
Do wszystkich tych czynności dochodził jeszcze element ewakuacji.

Zajęcia odbywały się na strzelnicy taktycznej KWP w Bydgoszczy. Obiekt ten jest wyjątkowy, ponieważ umożliwia strzelanie do kąta 180°, co pozwala na realizowanie taktyki działań typu CQB, czyli walki w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki takiemu układowi wszystkie ćwiczenia można przeprowadzić odzwierciedlając rzeczywiste warunki, co bez wątpienia czyni je bardziej wartościowymi.

(KWP w Bydgoszczy / ds)

Film Wspólna wymiana doświadczeń


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wspólna wymiana doświadczeń (format flv - rozmiar 9.68 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja