Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się przez 8 lat

Data publikacji 13.02.2012

Zmienił miejsce zamieszkania, posługiwał się fałszywymi danymi, ale to nie pomogło mu uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj poszukiwany od 8 lat mężczyzna wpadł w ręce karlińskich policjantów. Teraz mężczyzna trafi na prawie cztery lata za kratki.

Karlińscy policjanci po uzyskaniu informacji o tym, że na ich terenie przebywa mężczyzna, który może być poszukiwany, ustalili i dotarli do miejsca jego pobytu. Tam poprosili o okazanie dokumentu tożsamości. Legitymowany nie miał jednak przy sobie żadnego dokumentu. Z danych osobowych, które podał mężczyzna, nie wynikało jednak, aby był poszukiwany. Policjanci nie do końca wierzyli mężczyźnie, że jest tym, za kogo się podaje, dlatego zabrali go do policyjnego komisariatu.

Tam, gdy porównali jego wizerunek ze zdjęciem osoby, za którą się podawał, okazało się, że mężczyzna kłamał. 38-latek przyznał, że bał się zatrzymania, dlatego posługiwał się fałszywymi danymi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od ośmiu lat był poszukiwany nakazem wydanym przez Sąd w Opolu, gdzie wcześniej mieszkał, zanim wszczęto za nim poszukiwania.

Teraz zatrzymany trafi do zakładu karnego na 3 lata i 8 miesięcy, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony