Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany magazyn z tytoniem

Data publikacji 13.02.2012

Nielegalny magazyn krajanki tytoniowej zlikwidowany. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Krakowie zabezpieczyli 2,5 tony tytoniu o wartości ponad 1,2 mln złotych.

Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Krakowie zaowocowały zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o udział w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych oraz zlikwidowaniem tytoniowego magazynu.

Podczas akcji użyto psa specjalnie przeszkolonego na wykrywanie wyrobów tytoniowych, który jednoznacznie wskazał w wytypowanej hali pomieszczenie, w którym przechowywano tytoń. W sumie zabezpieczono prawie 2,5 tony gotowej krajanki, gotowej do wyprodukowania kolejnej partii podrobionych papierosów. Szacunkowa wartość krajanki to ponad 1,2 mln złotych. Funkcjonariusze obliczyli także, że uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu nieopłaconych podatków, w przypadku wprowadzenia krajanki do obrotu, wyniosłyby co najmniej 1,4 mln złotych. Gdyby natomiast z tej krajanki wyprodukowano podrobione papierosy, straty byłyby jeszcze wyższe.

Zatrzymani do sprawy mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

(KWP w Krakowie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja