Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niemiecki ciagnik odzyskany w Polsce

Data publikacji 13.02.2012

Bolesławieccy policjanci przy współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami odzyskali sprzęt rolniczy o wartości kilkuset tysięcy złotych. 34-latek, skradziony w Niemczech sprzęt, próbował sprzedać na portalu aukcyjnym.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odzyskali ciągnik rolniczy wraz z przyczepą. Pojazd został skradziony pod koniec ubiegłego roku. Do zdarzenia doszło na początku października w przygranicznej miejscowości na terenie Niemiec. Odzyskany sprzęt to efekt wspólnych działań bolesławieckich policjantów z niemieckimi służbami.

Policjanci z Bolesławca wpadli na trop skradzionego sprzętu miedzy innymi na podstawie ogłoszenia umieszczonego na jednym z portali aukcyjnych. Funkcjonariusze po podjęciu szeregu działań ustalili, że mienie jest w posiadaniu 34-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego i znajduje się na jednym z parkingów w Bolesławcu. Po sprawdzeniu stróże prawa potwierdzili, że jest to ciągnik rolniczy skradziony obywatelowi Niemiec jesienią minionego roku. Wartość odzyskanego mienia to ponad 500 tys. złotych. Przyczepa od ciągnika została odnaleziona i odzyskania na terenie województwa wielkopolskiego.

Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany. Za paserstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają teraz szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy.

(KWP we Wrocławiu / ds)

Powrót na górę strony
Polska Policja