Wpadł z kontrabandą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z kontrabandą

Data publikacji 13.02.2012

Prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji 29-letniego mężczyzny. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 120 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego, czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Chełmscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali w sobotę rano 29 letniego mieszkańca gminy Kamień. Jak się okazało mężczyzna w pomieszczeniach mieszkalnych na terenie swojej posesji przechowywał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 9750 paczek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 120 tys. złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego, za ten czyn grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja