Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za zabójstwo w Londynie - zatrzymany w Warszawie

Data publikacji 14.02.2012

Jason M. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw pod zarzutem zabójstwa, którego dopuścił się w styczniu tego roku w Londynie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Wkrótce zostanie przekazany w ręce brytyjskich policjantów.

W czwartek do komendy Stołecznej Policji zgłosił się obywatel Wielkiej Brytanii. Mężczyzna chciał porozmawiać o zdarzeniu, do którego doszło dwa tygodnie wcześniej w Londynie.

Policjanci natychmiast powiadomili tłumacza przysięgłego, który był obecny w trakcie przesłuchania mężczyzny. Jason M. przyznał, że podczas kłótni ze swoją dziewczyną doszło do rękoczynów. W wyniku zdarzenia mężczyzna udusił kobietę.

Kilka dni później Jason M. wyleciał do Polski i przez kilka dni przebywał w Warszawie. Jak sam przyznał, nie mógł poradzić sobie z tym, co się stało. Postanowił więc zgłosić się na policję, aby o wszystkim opowiedzieć funkcjonariuszom i przyznać się do winy.

Policjanci ze stołecznego Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw natychmiast nawiązali współpracę z Biurem Międzynarodowym Współpracy Policji KGP. Udało im się potwierdzić, że takie zabójstwo rzeczywiście miało miejsce w Londynie, w dniu wskazanym przez mężczyznę. O zdarzeniu został także poinformowany oficer łącznikowy Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze komendy stołecznej potwierdzili tożsamość mężczyzny i ustalili, że jest on poszukiwany przez brytyjską policję. Sąd Okręgowy zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Niedługo wobec mężczyzny zostanie wszczęta procedura ekstradycji, mająca na celu przekazanie go brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

(KSP / ds)

Powrót na górę strony
Polska Policja