Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano kradzione w Niemczech auta

Data publikacji 14.02.2012

Zlikwidowane „dziuple samochodowe”, odzyskane trzy BMW o wartości blisko pół miliona złotych, zabezpieczona duża ilość podzespołów samochodowych, elementów karoserii i wyposażenia aut marek BMW i Audi, kradzionych głównie w Niemczech oraz zatrzymanie dwóch mężczyzn, to efekt działań legnickich policjantów. U jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli także ponad 2,5 kilograma amfetaminy.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, ujawnili i zlikwidowali na terenie miasta „dziuple samochodowe”, gdzie przechowywano i rozbierano na części, wcześniej skradzione auta. Na chwilę obecną policjanci już zidentyfikowali, co najmniej 17 kradzionych, głównie na terenie Niemiec aut.

W ujawnionych garażach, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli trzy samochody marki BMW, z czego dwa, jak ustalili policjanci, zostały skradzione na terenie Niemiec w ubiegłym tygodniu. Ponadto na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli dużą ilość podzespołów samochodowych, elementów karoserii i wyposażenia aut marek BMW i Audi. Wstępnie, tylko wartość odzyskanych pojazdów, oszacowano na kwotę blisko pół miliona złotych.

W tej sprawie policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy widząc funkcjonariuszy próbowali jeszcze uciekać. Podejrzani, to mieszkańcy Legnicy, w wieku 23 i 35 lat. Po zatrzymaniu, w mieszkaniu jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli także kolejne części samochodowe oraz ponad 2,5 kg amfetaminy.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, mężczyźni zostali dalej tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Teraz za przestępstwa, o które są podejrzani, grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja