Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja odzyskała skradzione telewizory

Data publikacji 14.02.2012

230 skradzionych telewizorów marki Toshiba LED 3D odzyskali policjanci z Sulęcina w lubuskiem. Fabrycznie nowy sprzęt zabrany został przez sprawców z naczepy ciężarówki podczas przewozu do Niemiec. Wartość odzyskanego sprzętu przekracza 256 tysięcy złotych.

W ubiegły czwartek (09.02) policjanci KPP w Sulęcinie uzyskali informację, że na parkingu jednego z zajazdów na terenie gminy Słońsk zaparkowane są dwa samochody dostawcze. Obok furgonów w pośpiechu uwijali się mężczyźni, którzy szybko przeładowywali towar.

Niecodzienne miejsce przeładunku i dziwne zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Po przyjeździe na parking mundurowi zastali dwóch kierujących busami – 26- i 32-latka, mieszkańców województwa lubuskiego. W busach zabezpieczono 230 telewizorów marki Toshiba LED 3D. Młodzi ludzie zostali zatrzymani przez Policję a ich samochody wraz z towarem zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Dzięki ustaleniom służb kryminalnych szybko potwierdzono, że telewizory przewożone były z fabryki we Wrocławiu do Niemiec. W czasie kiedy kierowca ciężarówki zatrzymał się na parkingu, złodzieje dostali się do naczepy zabierając fabrycznie nowy sprzęt.

Policjanci z Sulęcina wyjaśniają wszystkie okoliczności opisanego przestępstwa. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia oszacowana została na ponad 256 tysięcy złotych. Decyzją Sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja