Starszy pan z promilami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Starszy pan z promilami

Data publikacji 14.02.2012

Niczym już nie zaskakują nas informacje o zatrzymaniu nietrzeźwych kierowców. Jednak wydarzenia z poniedziałku świadczą o tym, że nadal zdarzają się sytuacje, które wywołują wrażenie nawet na doświadczonych policjantach. Przekonali się o tym świdwińscy funkcjonariusze, kiedy podczas nocnego patrolu zatrzymali nietrzeźwego, 90-letniego kierowcę.

Kierujący pojazdem marki Hyundai nie był w stanie zachować równego toru jazdy i pokonywał ulice miasta tzw. wężykiem. Istniało podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, dlatego policjanci niezwłocznie przystąpili do zatrzymania auta. Badanie mężczyzny potwierdziło to przypuszczenie. Kierujący miał niemal 1,5 promila w organizmie.

Policjantom podczas kontroli trudno było uwierzyć w wiek kierowcy, ponieważ mężczyzna podawał, że niedawno skończył 90 lat! Bezsprzecznie potwierdziły to dokumenty min. prawo jazdy, nad utratą których starszy pan najbardziej ubolewał.

Teraz sprawa ta trafi do sądu. Karą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja