Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za okradanie starszych i samotnych osób

Data publikacji 14.02.2012

Zarzut dwóch kradzieży i jednego usiłowania usłyszały dzisiaj trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna - zatrzymane przez policję w niedzielne popołudnie w miejscowości Hrud. Grupa okradała starsze bądź niedołężne, samotnie mieszkające osoby. Z posiadanych informacji wynika, że osoby te mogły dopuścić się także innych czynów na terenie powiatu bialskiego i innych. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Policjanci wystąpili już do prokuratury z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zatrzymane przez bialskich dzielnicowych osoby to: dwie kobiety narodowości romskiej, w wieku 50 i 57 lat, mieszkanki Łodzi oraz 47-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Wczoraj zatrzymani zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych jako sprawcy kradzieży i usiłowania kradzieży na terenie gminy Biała Podlaska oraz kradzieży w gminie Janów Podlaski.

Kobiety w okresie od 30 stycznia do 11 lutego bieżącego roku ukradły odpowiednio 2600 oraz 7000 zł. Do domów starszych, niedołężnych osób wchodziły zwykle we dwie, a podwożący je samochodem mężczyzna zostawał na tzw. czatach. W trakcie wizyty jedna z kobiet zajmowała pokrzywdzoną rozmową, a druga dokonywała kradzieży. Pretekstem do odwiedzin była sprzedaż towarów, np. przyrządów do masażu, załatwienie zniżek na leki itp.

W samochodzie policjanci ujawnili, m.in. blond perukę, która miała maskować faktyczny wygląd kobiet. Sprawa jest rozwojowa, a lista zarzutów może ulec zmianie. Do bialskiej jednostki wpłynęła już informacja, że kobiety i mężczyzna, którzy poruszali się granatowym fordem na  brytyjskich tablicach rejestracyjnych, są typowani jako sprawcy kradzieży kilku tysięcy złotych na terenie powiatu krasnostawskiego.

Cała trójka usłyszała dzisiaj zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dzisiaj zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(KWP w Lublinie / ds)

Powrót na górę strony
Polska Policja