Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z ciężarówek

Data publikacji 14.02.2012

Ostrowscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która trudniła się głównie kradzieżą paliwa z baków samochodów ciężarowych. Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu ostrowskiego i byli już znani miejscowym stróżom prawa.

Swoją przestępczą działalność grupa prowadziła głównie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i Odolanowa od września 2011 roku. Działając pod osłoną nocy, złodzieje przedostawali się na teren wcześniej wybranych firm usługowych, gdzie na placu znajdował się sprzęt transportowo-budowlany. Z zaparkowanych tam samochodów, po wcześniejszym wyłamaniu zabezpieczeń baków paliwowych, kradli olej napędowy, przelewając go do wcześniej przygotowanych zbiorników.

Sprawcy okradli tym sposobem 9 samochodów ciężarowych, a ich łupem padło łącznie ponad 2 tysiące litrów oleju napędowego o wartości prawie 11 tysięcy złotych. Ostrowscy kryminalni wspólnie z policjantami z komisariatu w Odolanowie, w wyniku prowadzonych intensywnych czynności operacyjnych, doprowadzili ostatecznie do zatrzymania włamywaczy. Śledczy dysponując zebranym materiałem dowodowym ustalili ponadto, że nie były to jedyne wyczyny tej grupy. Dokonali oni także kilku innych włamań kradnąc, m.in. felgi aluminiowe, opony, elektronarzędzia oraz 30 sztuk silników elektrycznych powodując straty na łączną kwotę około 9 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również czterech paserów, którzy pomagali w ukryciu i zbyciu kradzionego mienia.

W sumie zatrzymanym 9 osobom przedstawiono 17 zarzutów – 9 dotyczyło kradzieży z włamaniem, 3 usiłowania kradzieży z włamaniem i 5 paserstwa. Wobec dwóch najbardziej aktywnych sprawców zastosowano dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa wszyscy odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Poznaniu / pt)
 

Powrót na górę strony