Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści zatrzymali podejrzewanego o rozbój

Data publikacji 15.02.2012

Kryminalni z Elbląga oraz policyjni antyterroryści z Olsztyna zatrzymali w miejscowości Jegłownik 20-letniego Sylwestra S. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie rozboju na 38-letniej kobiecie. Dzisiaj będzie doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce tydzień temu w Elblągu. Na idącą ul. Robotniczą kobietę napadł młody mężczyzna i dotkliwie ją pobił. Sprawca zabrał ofierze torebkę, w której znajdowała się drobna suma pieniędzy, oraz telefon komórkowy. Przedmioty te porzucił nieco dalej. Poszkodowana trafiła do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli prace nad wytypowaniem sprawcy.

Powstał dokładny komputerowy portret pamięciowy, który niemal od razu wskazał, kto może być sprawcą napaści. Policjanci znali już imię i nazwisko osoby kryjącej się za pamięciowym portretem, jednak sam sprawca ukrywał się od jakiegoś czasu przed wymiarem sprawiedliwości. W poniedziałek w godzinach popołudniowych w Jegłowniku został zatrzymany. W zatrzymaniu brali udział policyjni antyterroryści z KWP w Olsztynie.

20-letni Sylwester S. ukrywał się, ponieważ miał dwa nakazy doprowadzenia do aresztu z uwagi na wcześniej popełniane przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. O dalszym losie 20-latka zdecyduje sąd. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja dementuje również plotki, jakie powstały po wspomnianym rozboju, a które mówiły o całej „serii” napadów. Takich zdarzeń po prostu nie było. Mieliśmy do czynienia tylko z jednym, wyżej opisywanym rozbojem. 

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja