Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z heroiną w żołądku

Namysłowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt narkotyków z krajów wspólnoty europejskiej. 21-letni mieszkaniec Namysłowa przewoził w swoim ciele ponad pół kilograma heroiny. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej karany za handel narkotykami.

7 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zatrzymali 21-letniego mieszkańca Namysłowa. Zatrzymany według wstępnie uzyskanych informacji miał posiadać przy sobie znaczną ilość narkotyków, którą przywiózł z krajów Unii Europejskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przemycił ponad pół kilograma heroiny, który połknął w przygotowanych wcześniej kapsułach.

Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie lekarze poddali go badaniom. W ciągu dwóch dni podejrzany wydalił z organizmu 56 kapsuł zawierających łącznie ponad 550 gramów heroiny. W toku dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali innego 22-letniego mieszkańca Namysłowa, którego podejrzewali o współudział w tym procederze. W trakcie przeszukania u 22-latka funkcjonariusze znaleźli niewielką ilość marihuany.

Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Zamiejscowy Ośrodek Prokuratury Rejonowej w Kluczborku z siedzibą w Namysłowie.

(KWP w Opolu / ds)

Powrót na górę strony