Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany członek zorganizowanej grupy przestępczej wpadł w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 15.02.2012

Poszukiwany 36-letni Piotr U., członek zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wymuszeniami rozbójniczymi i rozbojami oraz czerpaniem korzyści z nierządu, wpadł w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna został zatrzymany przez brytyjskich funkcjonariuszy na podstawie informacji uzyskanych w ramach współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego KGP.

36-latek poszukiwany był listem gończym i dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Sąd Okregowy w Kielcach. Piotr U. zatrzymany został w miejscu zamieszkania w Wielkiej Brytanii, gdzie ukrywał się od co najmniej dwóch lat. Przebywał tam wraz z żoną i córką. Podczas zatrzymania 36-latek posługiwał się sfałszowanym polskim dowodem osobistym.

Poszukiwany Piotr U. od 1998 roku działał w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wymuszeniami rozbójniczymi i rozbojami oraz czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez przebywające na terenie naszego kraju cudzoziemki. Grupa, do której przynależał zatrzymany, charakteryzowała się dużą bezwzględnością. Jej członkowie do zastraszania używali niebezpiecznych narzędzi, m.in. broni palnej, kijów bejsbolowych, kajdanek, bili swoje ofiary oraz grozili pozbawieniem wolności i życia. Przestępczy proceder stanowił stałe źródło dochodu członków grupy.

Brytyjski Sąd zarządził ekstradycję i przedłużył areszt zatrzymanemu Piotrowi U.

(CBŚ KGP / mw)
 

Powrót na górę strony