Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w grupę przestępczą

Data publikacji 15.02.2012

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego i pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej, na ternie województwa śląskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jest to kontynuacja sprawy z listopada ubiegłego roku, kiedy to na terenie Śląska policjanci zatrzymali 12 osób z których 8 zostało tymczasowo aresztowanych.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z prokuratorami z Częstochowy, w ramach prowadzonego śledztwa zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani, to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 31 do 51 lat. Jak podejrzewają śledczy, osoby te dokonywały m.in. wymuszeń rozbójniczych, przestępstw korupcyjnych i skarbowych. Z ustaleń wynika również, że osoby te brały udział w wyłudzaniu podatku VAT, w wyniku czego Skarb Państwa stracił ponad 3,5 miliona złotych.

W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do podejrzanych, policjanci zabezpieczyli m.in. 65 segregatorów z dokumentacją księgowo - finansową, komputery, nośniki pamięci, kilkanaście telefonów komórkowych i kart sim oraz 18 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu 41-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego znaleziono 1 gram marihuany oraz elementy wyposażenia policyjnego takie jak: kamizelka kuloodporna, pałka służbowa, okładka legitymacji służbowej oraz niebieskie światło błyskowe tzw. „koguta”. Policjanci ustalają, do czego służyły mężczyźnie znalezione przedmioty. Śledczy podejrzewają, że 41- latek groził kilku osobom pozbawieniem życia i wymusił od nich łącznie ponad 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również 6 samochodów o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar i roszczeń.

Dzisiaj podejrzani trafią przed oblicze sądu z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych.

Policjanci oraz prokuratorzy zaangażowani w tą sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony