Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono fałszywy obraz

Data publikacji 16.02.2012

Funkcjonariusze z Bielan w jednej z warszawskich galerii zabezpieczyli obraz rzekomo namalowany przez nieżyjącego już Wiktora Zina. Według informacji przekazanych przez rodzinę, malarz nigdy nie namalował takiego obrazu, a podpis na nim został sfałszowany. Obecnie policjanci wspólnie z biegłymi historykami sztuki sprawdzą, czy zabezpieczone płótno wyszło spod pędzla znanego malarza.

Policjanci z Bielan stale monitorują miejsca, w których wystawiane i sprzedawane są dzieła sztuki. Tym razem postanowili bliżej przyjrzeć się jednej z galerii na warszawskim Żoliborzu. Wśród wystawionych płócien znalazł się jeden z obrazów, który miał wyjść spod pędzla Wiktora Zina. Po skontaktowaniu się z rodziną nieżyjącego artysty wyszło na jaw, że malarz nigdy nie namalował takiego obrazu, a podpis znajdujący się na płótnie został sfałszowany.

Policyjni dochodzeniowcy wspólnie z biegłymi historykami sztuki sprawdzą, czy zabezpieczony obraz wyszedł spod pędzla znanego polskiego malarza. Funkcjonariusze będą ustalali również, kto i kiedy wstawił obraz do galerii.

(KSP / ds)

Powrót na górę strony