Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z amfetaminą w bagażniku

Data publikacji 16.02.2012

Za udział w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy odpowiedzialność poniesie pięć osób, które zostały zatrzymane przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To kolejna realizacja sprawy, o której informowaliśmy w październiku ubiegłego roku. Tym razem w ręce policjantów wpadła żona organizatora, wspólnik oraz współpracujący z nimi dilerzy. Zatrzymani trafili przed oblicze prokuratora. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejna realizacja nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie sprawy związanej z przemytem oraz obrotem znacznymi ilościami amfetaminy. Informowaliśmy o niej w październiku ubiegłego roku. Przypomnijmy: kryminalni z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej byli w posiadaniu informacji, z których wynikało, że samochodem marki VW Passat może być przewożona znaczna ilość narkotyków. Operacyjne  ustalenia wskazywały też, że ten nielegalny towar został zakupiony poza granicami naszego kraju.

Funkcjonariusze w jednej z podlubelskich miejscowości zorganizowali zasadzkę, w trakcie której zatrzymali zmierzające w kierunku Lublina auto, czym zaskoczyli podróżujących samochodem. Policjanci przeszukali wnętrze pojazdu. W bagażniku pośród porozrzucanych dziecięcych zabawek i ubrań mundurowi znaleźli reklamówkę, a w niej ponad kilogram zbrylonego białego proszku. Z kolei w kieszeniach spodni kierowcy - woreczek z zielonym suszem. Mężczyźni zostali zatrzymani, zaś znalezione substancje zabezpieczone. Jak się okazało, 32-letni Lublinianin był organizatorem przerzutu narkotyków. Badania jednoznacznie potwierdziły, że ponad kilogram przewożonej substancji to amfetamina. Na komendę Policji trafiła też maczeta znaleziona przez funkcjonariuszy w bagażniku passata. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych, gdzie u jednego z dilerów ujawnili dodatkowo ponad 40 gramów amfetaminy. W prokuraturze zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec 45-latka zastosowano policyjny dozór. 32-letni Lublinianin, notowany w przeszłości przez Policję, został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Ponadto kryminalni z KWP w Lublinie ustalili, że 32-letni Robert S., który był organizatorem przerzutu kilograma narkotyków z Belgii w październiku ubiegłego roku, dopuścił się podobnego czynu również w innym czasie. Wtedy także przewoził ponad kilogram amfetaminy. Przed kilkoma dniami przyszedł czas na kolejne zatrzymania. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie w tym samym czasie zatrzymali pięć osób zamieszanych w ten nielegalny proceder. Wśród nich jest 32-letnia żona organizatora, ich 32-letni wspólnik z Lubartowa oraz trzech powiązanych z nimi dilerów w wieku 19, 24 i 29 lat. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, w roku 2011 wprowadzili oni do obrotu około 2 kg amfetaminy. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora.

Podejrzani będą odpowiadać za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu  narkomanii  przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ds)

Powrót na górę strony