Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Sierżant Jeżyk” dołączył do bielańskich policjantów

Data publikacji 20.02.2012

W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V powitano nowego funkcjonariusza - „Sierżanta Jeżyka”. Maskotka bielańskiej komendy bez wątpienia będzie wpierała funkcjonariuszy w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie dzielnicy i uatrakcyjni zajęcia realizowane z dziećmi i młodzieżą.

Kierownictwo Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz policjanci i pracownicy policji powitali nowego funkcjonariusza, „Sierżanta Jeżyka”. Maskotka bielańskiej komendy powstała przy współpracy komendy i samorządu bielańskiego, a jej celem będzie wspieranie w działaniach, w zakresie profilaktyki społecznej i prewencji kryminalnej. „Sierżant Jeżyk” będzie obecny podczas realizacji programów profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie dzielnicy, poprzez zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie występujących zagrożeń oraz umiejętności ich unikania.

Bielańska maskotka uatrakcyjni również zajęcia realizowane z najmłodszymi mieszkańcami dzielnicy. W ramach realizowanych programów „Razem Bezpieczniej”, „Stop Przemocy w Szkołach” policjanci uczestniczą w spotkaniach i pogadankach z przedszkolakami oraz dziećmi klas I-III, podczas których poruszane są między innym takie tematy jak: „Policjant przyjaciel dziecka”, „Obcy niebezpieczny, potrafię mówić NIE”, „Bezpiecznie poruszam się po drodze, bezpiecznie bawię się w domu i na podwórku”.

Tylko w 2012 roku policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa V odbyli już 44 tego typu spotkania, a w kolejnych z pewnością będzie im towarzyszył „Sierżant Jeżyk”.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony