Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tona tytoniu trafiła do policyjnego magazynu

Data publikacji 20.02.2012

Blisko tona nielegalnego tytoniu o wartości ponad 500 tys. złotych trafiła do policyjnego magazynu. Trzech mężczyzn zamieszanych w proceder wytwarzania wyrobów tytoniowych, po wpłaceniu poręczenia i zabezpieczenia majątkowego, podpisywać bedzie listę osób dozorowanych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego żarskiej komendy, podczas przeszukania pomieszczeń w jednej z podżarskich miejscowości, znaleźli blisko tonę nielegalnego tytoniu. Pocięty wyrób, bez polskich znaków akcyzy, ukryty był w zabudowaniach gospodarczych oraz na posesji. Podczas czynności policjanci znaleźli także elementy maszyn służących do cięcia liści tytoniu. Wstępne wyliczenia wskazują, że zabezpieczone wyroby są warte ponad 500 tys. złotych. Nielegalna kontrabanda trafiła do policyjnego magazynu. Po zakończeniu postępowania sąd zdecyduje o ewentualnym zniszczeniu zabezpieczonego tytoniu.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch braci zamieszanych w proceder produkcji nielegalnych wyrobów tytoniowych. 24 i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. Dalsze czynności funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego doprowadziły do zatrzymania trzeciego mężczyzny, który również pracował przy produkcji tytoniu.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych o znacznej wartości. Mieszkańcy podżarskich miejscowości decyzją żarskiej prokuratury zostali oddani pod dozór Policji. Suma poręczeń i zabezpieczeń majątkowych wpłaconych przez podejrzanych sięgnęła 18 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ds)

Powrót na górę strony