Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czternasta osoba powiązana z gangiem Kadafiego

Data publikacji 20.02.2012

Obrót znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych - taki zarzut usłyszał 31-letni bydgoszczanin, który przebywa w więzieniu od początku grudnia za posiadanie i handel narkotykami. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, mężczyzna jest powiązany z gangiem Kadafiego. To już 14 osoba, która usłyszała zarzuty w związku z działalnością tej grupy.

Przypomnijmy: bydgoszczanin został zatrzymany przez kryminalnych z KWP w Bydgoszczy 9 grudnia ubiegłego roku. Na podstawie posiadanych informacji, policjanci weszli do jego mieszkania na terenie bydgoskiego Śródmieścia. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli około 0,5 kg marihuany, blisko 200 g amfetaminy i 170 tabletek ekstazy. Właściciel nielegalnego towaru usłyszał wtedy zarzuty posiadania oraz handlu znaczną ilością narkotyków i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na miesiąc.

Dalsze ustalenia i zebrane do sprawy dowody pozwoliły kryminalnym przygotować niezbity materiał, na podstawie którego w miniony piątek prokurator przedstawił 31-latkowi kolejny zarzut. Mężczyzna jest podejrzany o to, że od początku września 2008 r. do października 2009 r. handlował znaczą ilością marihuany i amfetaminy, o łącznej wadze nie mniej niż 6,6 kg.

Jak się okazało, przez ten nielegalny biznes powiązany był z gangiem Kadafiego. Bydgoszczanin jest już 14 osobą zamieszaną w przestępczą działalność tej grupy.

(KWP w Bydgoszczy / ds)

Powrót na górę strony