Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany oszust, który skradł wirtualnego Wojownika

Data publikacji 22.02.2012

Tomaszowscy policjanci poszukują internetowego oszusta, który wyłudził od jednego z graczy stworzoną przez niego postać z sieciowej gry. Za wirtualne oszustwo grozi rzeczywista kara, bo postać internetowego Wojownika ma wartość liczoną w prawdziwych złotówkach. Pokrzywdzony wycenił ją na 300 złotych.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosił się 17-letni mieszkaniec Przemyśla twierdząc, że został oszukany. Zaskoczeniem dla policjantów był przedmiot oszustwa. Młodzieniec twierdził, że ktoś wyłudził od niego … wirtualnego rycerza. 17-latek wystawił swojego wojownika na jednej z aukcji internetowych i miał w zamian otrzymać inne postacie. Po przekazaniu rycerza, nie otrzymał jednak umówionych postaci. Strata była tym bardziej dotkliwa, że gracz od dłuższego czasu systematycznie rozbudowywał swoją postać, dokupując dla rycerza lepsze pancerze i uzbrojenie. W sumie wartość strat wycenił na kwotę 300 złotych.

Choć przedmiot nie istniał realnie, to strata jest jednak rzeczywista. I w tym przypadku w grę wchodzą już normalne przepisy. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony