Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w paczce ze Stanów Zjednoczonych

Data publikacji 27.02.2012

Policjanci z Ursynowa wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany. Część narkotyków znajdowała się w przesyłce nadanej ze Stanów Zjednoczonych. Do policyjnego aresztu trafiła 37-letnia adresatka paczki, u której w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli jeszcze podobną ilość roślinnego suszu. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy z Oddziału Celnego I Pocztowego w Warszawie o zabezpieczeniu nietypowej przesyłki nadanej ze Stanów Zjednoczonych. W pudełku z życzeniami urodzinowymi znajdowały się butelki oraz pojemniki z roślinnym suszem. Po zbadaniu ujawnionej substancji wyszło na jaw, że jest to marihuana.

Policjanci wspólnie z psem przeszkolonym do wykrywania środków odurzających, udali się do mieszkania kobiety, do której adresowana była przesyłka. W mieszkaniu dało się wyczuć charakterystyczną woń marihuany. 37-latka oddała mundurowym dwie plastikowe butelki z roślinnym suszem, a po przeszukaniu mieszkania, stróże prawa znaleźli jeszcze podobną substancję w kuchni.

Policjanci zabezpieczyli do sprawy ponad 130 gramów marihuany. Eliza W. została zatrzymana za posiadanie środków odurzających. Kobieta usłyszała także zarzut przewozu narkotyków wbrew przepisom ustawy. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ds)

Powrót na górę strony