Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 zarzutów za oszustwa internetowe

Data publikacji 28.02.2012

Funkcjonariusze z KPP w Wałczu ustalili i zatrzymali oszusta internetowego. 26-latek wyłudzał skany dowodów osobistych, po czym na podstawie zawartych w nich danych zamawiał usługi telekomunikacyjne wraz z telefonami. Mężczyzna usłyszał 25 zarzutów, za które może mu grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Czynności operacyjne wykonane przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Przestępczości Gospodarczej doprowadziły do wytypowania oszusta internetowego. 26-latek, pod pretekstem załatwienia dokumentu prawa jazdy, na jednym z portali społecznościowych wyłudzał skany dowodów osobistych. Kiedy już był w posiadaniu takich danych w sklepach internetowych zamawiał usługi telekomunikacyjne wraz z telefonami. Zakupione komórki oferował następnie do sprzedaży na portalu internetowym.

Funkcjonariusze zatrzymali i przesłuchali mężczyznę, który złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnionych przestępstw. 26-latek usłyszał 25 zarzutów, za które może mu grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP Szczecin / mag)

Powrót na górę strony