Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci zatrzymani

Data publikacji 29.02.2012

Funkcjonariusze z makowskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podszywając się za policjantów zatrzymali do kontroli 60-letniego rowerzystę. Oszuści w zamian za odstąpienie od mandatu zażądali kilkuset złotych. Gdy mężczyzna odmówił, sprawcy wsadzili go do samochodu i odjechali. 60-latek zdołał jednak wyskoczyć z samochodu i powiadomić Policję. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności, podszywania się pod funkcjonariuszy policji i usiłowania oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend na terenie gminy Młynarze, 60-letniego rowerzystę zatrzymało dwóch ubranych w cywilne ubrania młodych mężczyzn, którzy przedstawili się jako funkcjonariusze Policji. Mężczyźni skontrolowali rower 60-latka. Stwierdzili w nim wiele nieprawidłowości i poinformowali rowerzystę, że zostanie on ukarany mandatem karnym.

Jednocześnie oświadczyli 60-latkowi, że odstąpią od wystawienia mandatu w zamian za kilkaset złotych. Gdy mężczyzna odmówił, oszuści kazali mu wsiąść do samochodu bmw i oświadczyli, że zabierają go do komendy. Kiedy jednak samochód jechał w stronę Ostrołęki 60-latek zorientował się, że nie są to policjanci. Mężczyźnie udało się wyskoczyć z jadącego samochodu i powiadomić Policję.

Przeprowadzone natychmiastowe przez makowskich policjantów działania pozwoliły na zatrzymanie obydwu mężczyzn w wieku 23 i 24 lat. Obydwaj byli pijani. Podejrzanych po zatrzymaniu umieszczono w policyjnym areszcie. We wtorek zostały im przedstawione zarzuty pozbawienia wolności, podszywania się pod funkcjonariuszy policji i usiłowania oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja w całym kraju apeluje o zachowanie czujności i rozwagę w podobnych przypadkach. Każdy funkcjonariusz Policji podejmujący czynności służbowe po cywilnemu powinien wylegitymować się policyjną legitymacją służbową. Jeśli tego nie zrobi, powinniśmy natychmiast taki fakt zatrzymania, czy też próby zatrzymania na drodze zgłosić pod numerem 997 w całym kraju. KPP w Makowie Mazowieckim prosi także mieszkańców powiatu makowskiego o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych w wyniku działania fałszywych policjantów.

(KWP w Radomiu / pt)
 

Powrót na górę strony