Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na oleju

Data publikacji 01.03.2012

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez katowickich celników, zlikwidowali nielegalną wytwórnię olejów silnikowych, która działała w województwie małopolskim. Podczas akcji zatrzymani zostali trzej członkowie grupy przestępczej - w tym organizator produkcji i brygadzista. Policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniach produkcyjnych, w sklepie motoryzacyjnym oraz na terenie stoiska mysłowickiej giełdy samochodowej ponad 7 tys. litrów oleju silnikowego wartości około 200 tys. zł.

Do policjantów CBŚ od pewnego czasu docierały sygnały, że na terenie mysłowickiej giełdy samochodowej grupa mężczyzn wynajęła stoisko, na którym w podejrzanie niskiej cenie można kupić oleje silnikowe renomowanych producentów. Produkt sprzedawany był w pojemnikach o pojemności od 1 do 5 litrów, jak również był przelewany do baniek przywożonych przez klientów wprost z beczek z oznaczeniami czołowych światowych producentów branży olejowej.

Policjanci CBŚ podjęli odpowiednie działania. Okazało się, że przestępcy wpadli na pomysł kupna kilku tysięcy litrów najtańszego oleju, który następnie przelewali do 60 litrowych oryginalnych beczek oraz do mniejszych baniek z oznaczeniami światowych producentów, dających gwarancję najwyższej jakości towaru. Oleje w ”promocyjnej” cenie sprzedawali na terenie mysłowickiej giełdy samochodowej oraz w punkcie handlowym na terenie województwa małopolskiego. W trakcie przeszukania magazynów osób związanych z procederem, zabezpieczono gotowe do użycia korki z plombami, puste opakowania, bańki olejowe oraz gotowy do sprzedaży produkt.

Podejrzanym - mężczyznom w wieku od 36 do 38 lat - może grozić do 5 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe, związane ze skarbowym aspektem popełnionego przestępstwa. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach.

(CBS / mag)

Powrót na górę strony