Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komiksowy kodeks drogowy dla dzieci

Data publikacji 02.03.2012

Zastępca Naczelnika cieszyńskiej drogówki, asp. sztab. Ireneusz Korzonek, napisał kodeks drogowy dla dzieci. Książka "Kodeks dla Ciebie", wydana w blisko 100 tys. egzemplarzy, wkrótce trafi do dzieci w szkołach województw: śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Wydawcą kodeksu jest Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku Białej.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. sztab. Ireneusz Korzonek napisał kodeks drogowy dla dzieci. Opracował on wszystkie teksty i rysunki, ilustrujące różne sytuacje na drodze. Książeczka "Kodeks dla Ciebie" ma trafić do dzieci szkół podstawowych, lecz głównie przeznaczona jest dla do każdego dziecka w wieku 10 lat. To wiek wymagany dla kandydata chcącego uzyskać swoje pierwsze uprawnienia - kartę rowerową. Kodeks jest napisany bardzo prostym językiem, tak aby zawiłe i nieraz skomplikowane przepisy określone w ustawie prawo o ruchu drogowym, mogło łatwo przyswoić dziecko bez dodatkowej pomocy, czy interpretacji dorosłych.

Dzięki Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska Białej i sponsorowi strategicznemu - firmie z Pszczyny - udało się wydrukować blisko 100 tys. egzemplarzy. Każde dziecko w powiecie cieszyńskim w szkole otrzyma od policji taki właśnie kodeks. Oprócz szkół w powiecie cieszyńskim, książkę otrzymają dzieci w całym woj. śląskim, mazowieckim i małopolskim. Dystrybucja będzie prowadzona przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wydziały Ruchu Drogowego Komend Wojewódzkich Policji w Katowicach i Krakowie.

(KWP w Katowicach / ds)

Powrót na górę strony