Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie dla przemyskiego policjanta za uratowanie życia

Data publikacji 03.03.2012

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński uhonorował listem gratulacyjnym i pamiątkową odznaką przemyskiego policjanta, który uratował życie dwóm chłopcom wyciągając ich z Sanu na brzeg. Post. Witold Młot odebrał dziś to wyróżnienie z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. dr hab. Arkadiusza Letkiewicza.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 marca br. w Przemyślu. Mieszkający nieopodal rzeki San policjant był po służbie i wyszedł z domu, by pojechać na zakupy. W pewnej chwili usłyszał krzyk przechodnia – do lodowatej wody wpadł młody człowiek, który zanurzony po szyję resztkami sił trzymał się kry. Widząc co się dzieje, funkcjonariusz zbiegł na brzeg rzeki, położył na lodzie i podczołgał do nastolatka. Gdy wyciągnął go z wody, chłopiec powiedział, że kawałek dalej do wody wpadł jego kuzyn, którego nurt rzeki zniósł kilkadziesiąt metrów dalej. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą - ponownie wszedł na krę i wyciągnął na brzeg także drugiego chłopca. Na szczęście 11 i 13-latkowi nic poważnego się nie stało, zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali pod opieką lekarzy i rodziców.

Za ten czyn post. Witold Młot został wyróżniony listem gratulacyjnym i pamiątkową odznaką przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego. Funkcjonariusz odebrał dziś wyróżnienie z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. dr hab. Arkadiusza Letkiewicza.

Policjant, który narażając życie nie zawahał się by ratować chłopców, to funkcjonariusz z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Ma 28 lat, w Policji służy od pół roku.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Policjant uratował chłopców, którzy wpadli do rzeki >>
 

Powrót na górę strony