Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina przechwycona przez CBŚ

Data publikacji 05.03.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z kujawsko-pomorskiego działali na przejściu granicznym w Świecku. Tam wspólnie ze Strażą Graniczną przejęli kokainę i zatrzymali czterech mężczyzn.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z kujawsko-pomorskiego działali na przejściu granicznym w Świecku. Wcześniej zdobyli informacje, że cztery osoby z kujawsko-pomorskiego mogły być w Holandii, skąd przywieźć miały do Polski narkotyki.

W czwartek (1.03.2012r.) po południu policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną w Świecku zatrzymali samochód marki lexus, którym podróżowało czterech mieszkańców kujawsko-pomorskiego. Przy jednym z nich funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 g kokainy.

Jak wynika z szacunków CBŚ, narkotyki te warte są na czarnym rynku ponad 32 tys. złotych. Można było z nich przygotować około 260 porcji. Mieszkaniec Bydgoszczy, u którego zabezpieczono kokainę, usłyszał zarzuty przemytu wewnątrz wspólnotowego znacznych ilości narkotyków.

Trafił do policyjnej celi. Podczas weekendu sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące bydgoszczanin spędzi w areszcie. Jego koledzy po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

(KWP w Bydgoszczy /wm)

Powrót na górę strony