Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili kobietę i zatrzymali podejrzanego o handel ludźmi i sutenerstwo

Data publikacji 05.03.2012

Tymczasowy areszt dla 35-letniego mieszkańca Bolesławca, który podejrzany jest o pozbawienie wolności 21-latki z Lubania. Mężczyzna przetrzymywał młodą kobietę w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Polkowic, gdzie zmuszał ją do prostytucji.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bolesławca podejrzanego o handel ludźmi i sutenerstwo. Do zatrzymania doszło w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Polkowic. Policjanci mając podejrzenie, że kobieta została uprowadzona i jest przetrzymywana wbrew swojej woli, przy pomocy straży pożarnej, weszli do tego mieszkania, w którym przebywał również podejrzany 35-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Kobieta została uwolniona, a jej sutener trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie realizacji tej sprawy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od około tygodnia przetrzymywał młodą kobietę w wynajmowanym mieszkaniu, nie pozwalając go opuścić oraz zmuszając ją do prostytucji.

Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Odpowie za handel ludźmi i sutenerstwo. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Film Policjanci uwolnili kobietę i zatrzymali podejrzanego o handel ludźmi i sutenerstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci uwolnili kobietę i zatrzymali podejrzanego o handel ludźmi i sutenerstwo (format flv - rozmiar 2.66 MB)

Powrót na górę strony