Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany z amfetaminą

Data publikacji 05.03.2012

54-latek zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dołączył do grona zatrzymanych wcześniej 166 podejrzanych o przestępczość narkotykową. Dotyczy to dwóch śledztw prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym. Mężczyzna wpadł z kilogramem amfetaminy i innymi środkami odurzającymi.

2 marca 2012 roku Sąd  na wniosek Prokuratury tymczasowo aresztował na najbliższe trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków, które przygotowywał do wprowadzenia w obieg. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu  Komendy Miejskiej w Łodzi 1 marca prowadzili pewne działania na terenie Osiedla Dąbrowa. Około godziny 13.30 zatrzymali na ulicy Tatrzańskiej samochód marki renault clio , którego kierujący podejrzanie się zachowywał.  Okazał się nim 54-letni łodzianin. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na leżący na tylnym siedzeniu plecak. Szybko okazało się co było powodem poddenerwowania mężczyzny. Wewnątrz znajdowały się dilerki z odurzającym suszem o łącznej wadze około 160 gramów oraz ponad kilogram amfetaminy, waga elektroniczna oraz puste charakterystyczne foliowe torebki ze strunowym zapięciem. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany jako osoba mająca związek z postępowaniem karnym prowadzonym już przez Prokuraturę Okręgową i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Idąc dalej za ciosem dodatkowo przeszukano pojazd i mieszkanie 54-latka z użyciem psa służbowego wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków nie ujawniając dodatkowych środków odurzających.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Tym samym dołączył do grona 166 zatrzymanych już wcześniej , którym przedstawiono  blisko 400 zarzutów, a ponad stu z nich tymczasowo aresztowano. Oba śledztwa dotyczą kilku zorganizowanych grup zajmujących się przestępczością narkotykową, w tym przemytem środków odurzających, uprawą konopi indyjskiej i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków głównie na terenie centralnej Polski.

(KWP w Łodzi /wm)

Powrót na górę strony