Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymało członków zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 06.03.2012

Policjanci z CBS zatrzymali trzy osoby podejrzane o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. W mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono około pięciu kilogramów różnego rodzaju narkotyków wartych około 140 tys. złotych, a także dużą ilość różnego rodzaju wyrobów jubilerskich. Dwoje z zatrzymanych po usłyszeniu zarzutów decyzją sądu zastało tymczasowo aresztowanych, wobec trzeciej osoby zastosowano dozór policji.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od jakiegoś czasu rozpracowywali członków grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na terenie Szczecina i okolic. W miniony piątek funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich, 20-letniego Patryka P., przebywającego w tym czasie na terenie miasta. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli około czterech kilogramów marihuany oraz akcesoria służące do porcjowania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli również niecałe 40 tys. złotych oraz około pół kilograma wyrobów jubilerskich, których wstępną wartość szacuję się na około 70 tys. złotych.

Po tych czynnościach policjanci w jednym z mieszkań w Szczecinie dokonali kolejnych zatrzymań: 42-letniego Rolanda P. i 64-letniej Lucyny P. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy złotych oraz 400 gramów amfetaminy i kilkanaście gramów kokainy i haszyszu. Wartość rynkowa narkotyków zabezpieczonych w mieszkaniach to około 140 tys. złotych.

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie w powyższej sprawie wszczęła śledztwo, a prokurator prowadzący sprawę przedstawił zatrzymanym zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej złamującej się wprowadzaniem narkotyków do obiegu. Za ten czyn podejrzanym może grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Następnie wystąpił o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował 3-miesieczny areszt.. W stosunku do kobiety prokurator zastosował policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / ds)

Powrót na górę strony