Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania i gratulacje dla Pani Kasi

Data publikacji 06.03.2012

Pani Kasia, mieszkanka gminy Wielgie, gościła w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. Za wzorową postawę w ratowaniu życia zdesperowanej internautki, została uhonorowana przez komendanta mł. insp. Dariusza Garbarczyka, gratulacjami, drobnymi upominkami i wiązanką kwiatów. Usłyszała podziękowania, słowa uznania i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.

To już kolejna wizyta pani Kasi w lipnowskiej komendzie i za każdym razem z tych samych wyjątkowych powodów, dla których zasługuje ona na godne najwyższej pochwały uznanie. Młoda mieszkanka gminy Wielgie dzięki swojej wrażliwości, wyczuciu sytuacji i determinacji w niesieniu pomocy innym, przyczyniła się do uratowania życia dwóm internautkom, które chciały odebrać sobie życie.

Przypomnijmy, że do pierwszego ze zdarzeń doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy do dyżurnego komendy powiatowej w Lipnie zatelefonowała pani Kasia. Była zaniepokojona wpisem, jaki znalazła na forum jednej ze stron internetowych. Osoba posługująca się konkretnym nickiem napisała, że zażyła sporą ilość tabletek antydepresyjnych i zamierza odebrać sobie życie. Po tym oświadczeniu wylogowała się z forum i wyłączyła telefon, ustalony na podstawie jej wcześniejszej korespondencji. Pierwsze ustalenia dotyczące osób, na które zarejestrowany był telefon i komputer prowadziły w łódzkie, dlatego też lipnowscy policjanci zebrane informacje przekazali do tamtejszej jednostki z prośbą o ich weryfikację. Szczęśliwie funkcjonariusze z Łodzi sprawnie ustalili adres zdesperowanej internautki. Na czas weszli do jej mieszkania, gdzie zastali w sypialni prawie nieprzytomną kobietę. 32-letnia, niedoszła samobójczyni trafiła pod opiekę lekarzy.

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w minionym miesiącu, kiedy to również dzięki pani Kasi udało się uratować niedoszłą samobójczynię, tym razem z Krakowa. Teraz też policjanci weszli na czas do mieszkania 28-letniej kobiety, która trafiła pod opiekę lekarzy.

Komendant powiatowy mł. insp. Dariusz Garbarczyk gratulując pani Kasi, podkreślił również, że jej postawa stanowi zarówno powód do osobistej dumy i satysfakcji, jak i wzór do naśladowania dla innych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony