Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 6 tys. porcji narkotyków przechwycone przez legnickich policjantów

Data publikacji 08.03.2012

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie i kobiecie zatrzymanym przez legnickich policjantów podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami. W mieszkaniu zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 6 tys. porcji środków odurzających.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową legnickiej komendy miejskiej przechwycili duże ilości marihuany i amfetaminy. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, podejrzewane o posiadanie narkotyków i handel nimi. Zatrzymani to 20-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta, mieszkańcy Legnicy. Z zabezpieczonej ilości środków odurzających można było uzyskać blisko 6 tys. porcji handlowych.

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze, mając podejrzenie, co do posiadania narkotyków, weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, zajmowanego przez mężczyznę i kobietę. Okazało się, że podejrzewani mają tam ukryty blisko kilogram narkotyków. Środki odurzające (marihuana i amfetamina) pochowane były w różnych miejscach.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie funkcjonariusze nadal badają okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodzą środki odurzające i gdzie miały trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony