Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel ludźmi

Data publikacji 09.03.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie w ciągu ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych. Źródłem ich nielegalnych dochodów był handel ludźmi i prostytucja. Wszyscy byli związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską.

Kilka dni temu policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego rozpoczęli realizację sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji. O tej samej porze ekipy policjantów, wspierane przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej, weszły do kilku mieszkań w Tarnowie i do domu, w którym działała agencja towarzyska.

Policjanci zatrzymali sześć osób - trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 34 do 43 lat. Wszyscy zatrzymani mieszkają w Tarnowie. Osoby te związane były z działalnością gospodarczą prowadzoną przez 42-letnią tarnowiankę. Pod przykrywką legalnej działalności prowadziła agencję towarzyską.

Policjanci przeszukali pomieszczenia agencji i mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności podejrzanych.

Tarnowska realizacja była efektem ustaleń policjantów CBŚ, według których w latach 2002 - 2012 w Tarnowie i okolicach funkcjonowała agencja towarzyska. Częścią działalności zatrzymanych było również organizowanie usług seksualnych "na telefon", w wynajętych mieszkaniach. Zatrzymani czerpali z tego tytułu stałe i znaczne korzyści majątkowe.

Według szacunków CBŚ i Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, podejrzani w okresie swej działalności zarobili ok. 5,5 miliona złotych - jest to suma korzyści z prostytucji i handlu ludźmi. Na poczet kar, jakie grożą podejrzanym, policjanci i prokurator zabezpieczyli ich mienie warte w sumie ok. milion złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu (grożą za to kary do 5 lat pozbawienia wolności). Dwoje spośród nich odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępczą (grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności).

Wszystkich zatrzymanych Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Rzeszowie / mg)
 

Film Zatrzymani za handel ludźmi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel ludźmi (format flv - rozmiar 4.34 MB)

Powrót na górę strony