Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł uratować dziecko

Data publikacji 09.03.2012

Dzięki profesjonalizmowi policjanta uratowano 1,5-rocznego chłopca. Funkcjonariusz telefonicznie instruował rodziców, jak przywrócić oddech dziecku.

8 marca o godzinie 11.50 policjant pełniący obowiązki zastępcy dyżurnego opoczyńskiej komendy odebrał dramatyczny telefon od kobiety, której 1,5-roczny syn przestał oddychać. Mł. asp. Rafał Karasiński zachował się profesjonalnie - był skupiony i opanowany. Spokojnym głosem przez telefon instruował rodziców, jak prowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną. Po kilku chwilach matka poinformowała, że chłopczyk zaczął samodzielnie oddychać.

Do mieszkania zgłaszającej skierowano pogotowie ratunkowe. Do przyjazdu karetki policjant przez cały czas rozmawiał z matką dziecka, przypominając, aby kontrolowała oddech malca. Lekarz zabrał chłopca do szpitala na oddział pediatryczny. Życiu 1,5-rocznego Igora już nic nie zagraża.

Mł. asp. Rafał Karasiński ma 38 lat, w policji służy od 12 lat. Na co dzień pracuje w Zespole Nieletnich i Patologii. Jest żonaty i ma troje dzieci. Przed wstąpieniem do policji był ratownikiem medycznym.

(KWP w Łodzi / mg)

Dyżurny uratował życie chłopcu >>

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.03 MB)

Powrót na górę strony