Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali auto

Data publikacji 12.03.2012

Policyjni wywiadowcy z Olsztyna oraz policjanci z Barczewa zatrzymali obywatela Litwy, który przejeżdżał przez województwo warmińsko-mazurskie autem skradzionym na terenie Niemiec. 21-letni kierowca samochodu marki BMW, uciekając policjantom, spowodował kolizję. Kiedy auto odmówiło mu posłuszeństwa, pozostawił je i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany po przebiegnięciu kilkuset metrów.

Policyjni wywiadowcy z Olsztyna około godziny 23:40 zauważyli na ulicy Sielskiej jadący od strony Ostródy pojazd marki BMW. Funkcjonariusze przez kilkaset metrów jechali za autem, obserwując zachowanie kierowcy. Na wysokości skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kierowca BMW nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Policjanci ruszyli w pościg, powiadamiając równocześnie pozostałe patrole pełniące w tym czasie służbę. Uciekające auto skręciło w ul. Towarową, kierując się w stronę Barczewa. Kilkanaście kilometrów za Olsztynem policjanci postawili blokadę. Pojazd usiłował ominąć radiowóz, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w jadącego drogą forda, a następnie zatrzymał się na barierce ochronnej. Kierowca wyszedł z auta i zaczął uciekać.

Po chwili został zatrzymany przez policjantów z Barczewa. Z mężczyzną nie można było się porozumieć, gdyż posługiwał się językiem litewskim. 21-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pojazd, którym jechał. Ponadto po sprawdzeniu w systemie, okazało się, że został on skradziony na terenie Niemiec.

(KWP w Olsztynie / ds)

Powrót na górę strony