Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli wymusić 100 tys. złotych za fikcyjny dług

Data publikacji 14.03.2012

Kryminalni z KWP w Olsztynie rozwiązali sprawę wymuszenia rozbójniczego i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez około osiem miesięcy regularnie mieli nachodzić i zastraszać kobietę, aby wyłudzić od niej w sumie 100 tysięcy złotych. Paweł P. i Piotr R. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Mężczyznom, którzy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w niespełna dwa tygodnie ustalili i zatrzymali sprawców wymuszenia rozbójniczego. Pokrzywdzona kobieta postanowiła przerwać milczenie i opowiedziała policjantom, że nieznani jej sprawcy zastraszyli ją i żądają od niej coraz więcej pieniędzy za rzekomy dług. Z materiałów policyjnych wynika, że mężczyźni mieli nachodzić kobietę w domu, dzwonić do niej, grozić bronią, straszyć, że zrobią krzywdę również członkom jej rodziny, jeżeli nie dostaną więcej pieniędzy. Kryminalni ustalili, że sprawcy wyłudzili od pokrzywdzonej w okresie od czerwca ubiegłego roku do lutego bieżącego roku kwotę 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na bieżąco zbierali i weryfikowali szczegółowe informacje na podstawie, których ustalili, że to 27-letni Paweł P. mieszkaniec Olsztyna oraz 39-letni Piotr R. z Gdyni, stoją za tą sprawą.

W miniony piątek policjanci od samego rana obserwowali mieszkanie Pawła P. Kiedy mężczyzna wyszedł z domu około godziny 11:00, wsiadł do auta i chciał odjechać, 27-latka zatrzymali policyjni antyterroryści. Przy mieszkańcu Olsztyna funkcjonariusze znaleźli kilka sztuk ostrej amunicji, natomiast w jego domu zabezpieczyli jeszcze kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju pocisków.

Tego samego dnia na terenie Gdyni policjanci zatrzymali drugiego z ustalonych wcześniej sprawców.

27- i 39-latek zostali po zatrzymaniu przewiezieni do Morąga z uwagi na fakt, że do wymuszenia rozbójniczego doszło na tym terenie. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do winy.

Na wniosek policjantów i prokuratora, Paweł P. i Piotr R. zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Mężczyznom, którzy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony