Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo matki i dziecka

Data publikacji 15.03.2012

Sąd rejonowy zastosował dziś 3-miesięczny tymczasowy areszt dla 40-letniego Artura Ł. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na Bielanach zabił swoją 32-letnią konkubinę i jej 7-letniego syna. Został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego z Żoliborza. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci wydziału kryminalnego z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w zabójstwie, do jakiego doszło w niedzielę w jednym z mieszkań na Bielanach. Po informacji otrzymanej od sąsiadów, policjanci weszli do mieszkania. Tam znaleźli ciała dwóch osób: 32-letniej kobiety i jej 7-letniego syna.

Niezwłocznie rozpoczęły się poszukiwania sprawcy zabójstwa. Po dwóch dniach policjanci zatrzymali 40-letniego Artura Ł. Wtedy sprawę przejął wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. W takcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna swoje ofiary zaatakował metalowym przedmiotem oraz taboretem.

Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa 2 osób. Dzisiaj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na 3 miesiące.

Wiadomo, że mężczyzna od 1991roku odsiadywał wyrok za zabójstwo sąsiada. Wtedy został skazany na 13 lat pozbawienia wolności. Podczas przepustki z zakładu karnego napadł tez na taksówkarza i za to otrzymał kolejny wyrok 5,5 roku więzienia. Na wolność wyszedł w czerwcu 2009 roku.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony