Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o zabójstwo zatrzymana

Data publikacji 16.03.2012

Kolscy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która podczas libacji alkoholowej zabiła swojego partnera. Mężczyzna zmarł od ciosu nożem. Wczoraj decyzją sądu podejrzana została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło we wtorek w jednym z kolskich mieszkań. O śmierci mężczyzny policję powiadomiło pogotowie, ponieważ lekarz zauważył na ciele zmarłego 41-latka ranę zadaną ostrym narzędziem.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu odbywała się libacja alkoholowa, w której uczestniczyły trzy osoby. Gdy, podczas pijatyki, doszło do awantury pomiędzy 29-latką i jej partnerem, kobieta ugodziła mężczyznę nożem w klatkę piersiową. Na skutek feralnego ciosu mężczyzna zmarł. Upojony alkoholem właściciel mieszkania dopiero po upływie godziny zorientował się, że kolega nie daje oznak życia i wezwał pogotowie.

Ewelina J. i 64-letni właściciel mieszkania zostali zatrzymani. Gdy trafili do policyjnego aresztu, oboje mieli po dwa promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności policjantów i zebrany w sprawie materiał dowodowy jednoznacznie potwierdziły, że winę za śmierć mężczyzny ponosi zatrzymana kobieta.

Wczoraj 29-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie została przesłuchana i usłyszała zarzut zabójstwa. Za morderstwo kobiecie grozi dożywocie. Na zakończenie śledztwa będzie oczekiwała w więzieniu. Jeszcze wczoraj decyzją sądu Ewelina J. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony