Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacja ,,Apokalipsa" – kolejne zatrzymania

Data publikacji 16.03.2012

Policjanci ze specjalnej grupy kolejny raz uderzyli w działalność zorganizowanej grupy przestępczej związanej z środowiskiem pseudokibiców. W ręce funkcjonariuszy wpadło dziewięciu członków chorzowskiej bojówki. Mężczyźni podejrzani są między innymi o napady, włamania i udział w tzw. ustawkach.

Policjanci ze specgrupy, w skład której weszli oficerowie Centralnego Biura Śledczego oraz ślascy policjanci, zatrzymali dziewięciu mężczyzn w wieku od 30 do 35 lat. Są oni podejrzani, między innymi o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, napady, włamania i udział w ustawkach pseudokibiców.

Śledczy ustalili, że są oni członkami grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców. Jej rozbijanie rozpoczęło się na początku 2010 roku. Do chwili obecnej, podczas kolejnych realizacji w tej sprawie, policjanci zatrzymali 55 mężczyzn, z czego 32 zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostałe osoby zostały objęte policyjnym dozorem, zakazami stadionowymi oraz zakazem opuszczania kraju.

Podejrzani to mieszkańcy województwa śląskiego, w wieku powyżej dwudziestego roku życia. Członkom grupy zarzuca się między innymi: handel narkotykami na dużą skalę, napady, wymuszenia rozbójnicze i włamania. Zysk z tytułu ich przestępczej działalności szacuje się na kilka milionów złotych. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach śledztwie, podejrzani usłyszeli łącznie blisko 470 zarzutów dotyczących różnych przestępstw kryminalnych.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony