Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa dziecka

Data publikacji 19.03.2012

Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 23-letniej kobiety, która urodziła dziecko i jej 28-letniego brata. Obojgu Prokurator Rejonowy postawił zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka.

W piątek wieczorem policjanci zostali wezwani na ulicę Szkolną, gdyż kobieta mieszkająca w bloku przy tej ulicy znalazła w śmietniku noworodka. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, dziecko zostało już zabrane przez karetkę pogotowia do szpitala. Stróże prawa ustalili, że matka znalezionego dziecka przebywa prawdopodobnie w jednym z pobliskich bloków. Poszukiwania przyniosły pozytywny efekt – pod ustalonym adresem policjanci zastali 23-letnią kobietę, która urodziła dziecko. Ona również ze względu na zły stan zdrowia trafiła do miejscowego szpitala.

Z ustaleń śledczych wynika, że 23-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli urodziła w domu a w wyniesieniu dziecka na śmietnik pomagał jej 28-letni brat. Młody człowiek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Matce noworodka, która działała pod wpływem emocji, w afekcie, za usiłowanie popełnienia dzieciobójstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (Jest to przestępstwo traktowane łagodniej w kodeksie karnym). Kobieta przebywa w szpitalu, gdzie pilnują jej policjanci. 28-latkowi za pomocnictwo w usiłowaniu zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony