Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna hodowla chronionych ptaków

Data publikacji 21.03.2012

Wczoraj (20.03) na jednej z prywatnych posesji znajdujących się na obrzeżach Siedlec funkcjonariusze ujawnili nielegalną hodowlę ptaków znajdujących się pod ochroną. W wolierze ustawionej na terenie posesji znajdowały się gile, zięby, czyże, szczygły i czeczotki. Właściciel tej nielegalnej hodowli będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Ptaki już zostały wypuszczone na wolność.

Wczoraj siedleccy policjanci, sprawdzając informację, która dotarła do komendy, wspólnie z pracownikiem Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Siedlcach udali się na jedną z prywatnych posesji położonych na obrzeżach Siedlec. Na jej terenie ujawniono nielegalną hodowlę ptaków znajdujących się pod ochroną. W wolierze ustawionej na posesji znajdowały się gile, zięby, czyże, szczygły i czeczotki. Funkcjonariusze ujawnili również dwie klatki służące do chwytania żywych ptaków. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśniają, jakie motywy kierowały właścicielem tej nielegalnej hodowli.

Mężczyzna ten najprawdopodobniej w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu za to może kara aresztu albo grzywny.

Po zakończeniu na miejscu czynności funkcjonariusze wypuścili przetrzymywane w wolierze ptaki na wolność.

(KWP w Radomiu /wm)

Powrót na górę strony