Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za stręczycielstwo, sutenerstwo i zmuszanie do prostytucji

Data publikacji 22.03.2012

Kryminalni z Opola zatrzymali poszukiwanego przez policjantów z Włocławka obywatela Bułgarii. 31-latek podejrzewany jest o zmuszanie kobiet do prostytucji. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do włocławskiej komendy zgłosiły się trzy obywatelki Bułgarii i zawiadomiły o tym, że jeden z mężczyzn zmusza je do uprawiania prostytucji, czerpiąc z tego korzyści finansowe.

Policjanci podjęli natychmiast działania. Włocławscy funkcjonariusze złożyli wniosek do Prokuratury Rejonowej we Włocławku o wszczęcie śledztwa oraz przesłuchanie kobiet przed sądem. Mundurowi ustalili, że proceder trwał od 2009 r., a rozpoczął się na terenie Opola, gdzie wcześniej kobiety przebywały. Ustalenia policjantów wskazywały na to, że stręczyciel kobiet przebywał również na terenie Opola.

Kobiety w ubiegłym roku uciekły od stręczyciela do Włocławka, lecz Stefanov S. odnalazł je. Wtedy trzy obywatelki Bułgarii zdecydowały się zawiadomić o całym procederze policję.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia miejsca przebywania sprawcy. Skutecznie pomogli w tym policjanci z Opola. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu ustalili i zatrzymali 31-letniego Bułgara. Stefanov S. został zatrzymany w jednym z kasyn gry w centrum Opola około godziny 10:00. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony szybką akcją policjantów. Obywatel Bułgarii został przekonwojowany do Włocławka i doprowadzony do miejscowej prokuratury.

Mężczyzna usłyszał zarzuty stręczycielstwa, sutenerstwa i zmuszania do prostytucji.

Sąd Rejonowy we Włocławku przychylił się do wniosku złożonego przez policję i prokuraturę i zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za czyny, których się dopuścił, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony