Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cudzoziemcy wjechali do Polski ukryci w naczepie tira - zostali zatrzymani

Data publikacji 25.03.2012

Radomszczańscy policjanci zatrzymali czterech nastoletnich cudzoziemców, którzy ukryci w naczepie tira nielegalnie wjechali na teren Polski. Tymczasowo, do momentu wyjaśnienia sprawy, zostali umieszczeni w jednym z ośrodków. Postępowanie przejęła Straż Graniczna.

23 marca 2012 roku około 17.40 z oficerem dyżurnym radomszczańskiej policji skontaktował się telefonicznie kierowca tira przewożącego z Grecji materiały kamieniarskie. Zgłaszającego zaniepokoiły odgłosy dochodzące z naczepy, które wskazywały, że mogą się tam znajdować ludzie. Zatrzymał się na parkingu przy krajowej jedynce w okolicach zjazdu „Port Radomsko”. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili, aby były naruszone plomby, jednak w obecności kierującego postanowili sprawdzić ładunek. Ku zaskoczeniu wszystkich wewnątrz zobaczyli czterech młodych mężczyzn niewiadomej narodowości.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, tir z ładunkiem wyruszył kilka dni temu z Grecji. Juz w Polsce kierowcę zaniepokoiły coraz częściej dochodzące z naczepy odgłosy, o których postanowił powiadomić policję, nie czekając na oficjalny rozładunek. Zatrzymani nastolatkowi nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, a tym bardziej tych, na podstawie których mogliby przebywać na terenie RP. Znajdowali się w dobrym stanie i nie wymagali pomocy lekarskiej.

O zdarzeniu powiadomiono Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Łodzi. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny ciągnika siodłowego, podczas których stwierdzono ingerencję w zabezpieczenie. Z oświadczenia samych cudzoziemców wynika, iż mają około16-17 lat. Tymczasowo, do momentu wyjaśnienia sprawy, zostali umieszczeni w jednym z ośrodków. Postępowanie przejęła Straż Graniczna.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony