Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie zabójstwa w leśniczówce

Data publikacji 25.03.2012

Trzech mężczyzn zamieszanych w zabójstwo leśniczego i jego żony z Dobrzycy koło Złotowa zatrzymali policjanci ze specgrupy zajmujcej się wyjaśnieniem tej zbrodni. W niedzielę zostaną przesłuchani w złotowskiej prokuraturze prowadzącej śledztwo.

Trzej zatrzymani mężczyźni mają od 20 do 35 lat. Jeden pochodzi z Piły, drugi mieszkał w Wałczu, a trzeci w niewielkiej miejscowści pod Piłą. Policjanci odzyskali także broń myśliwską skradzioną z leśniczówki.

Sprawą zajmowali się policjanci ze specgrupy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Duży udział, zaangażowanie i pomoc w wyjaśnieniu zagadki tej sprawy mieli funkcjonariusze ze Złotowa i z Piły.

W niedzielę wszyscy zatrzymani mężczyźni zostaną dostarczeni na przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Złotowie. Wówczas zapadną decyzje o ich dalszym losie.

W środę 21 marca w Dobrzycy koło Złotowa doszło do pożaru leśniczówki. W zgliszczach domu znaleziono zwłoki leśniczego i jego żony. Okazało się, że przed podpaleniem leśniczówki doszło w niej do zabójstwa.

(KWP w Poznaniu /mg)

Powrót na górę strony