Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana za zabójstwo zatrzymana

Data publikacji 26.03.2012

Świnoujscy policjanci zatrzymali 49-letnią Barbarę W. poszukiwaną od 2010 roku listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za zabójstwo męża. Kobieta, która przed wymiarem sprawiedliwości ukrywała się od dwóch lat, została zatrzymana na działkach.

49-letnia Barbara W. w czerwcu 2004 roku została zatrzymana za zabójstwo męża, które miało miejsce Świnoujściu. Po dobyciu rozprawy, w której była oskarżoną, sąd skazał ją na 8 lat pozbawienia wolości.

W 2010 roku kobieta została zwolniona warunkowo. Miała m.in. wejść w kontakt z kuratorem i podjąć pracę. Nie dotrzymała jednak postanowień związanych z wyjściem na wolość, dlatego Sąd Okręgowy w Szczecinie odwiesił warunkowe zwolnienie i wydał list gończy za 49-latką.

Przez kilkanaście miesięcy funkcjonariusze nie znali miejsca pobytu kobiety, jednak kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Świnoujściu otrzymali informację, że na miejskich działkach może przebywać poszukiwana.

Wnikliwa kontrola rozległego terenu ogródków działkowych, zaowocowała dotarciem do działki, na której znajdowała się Barbara W. Kobieta nie kryła zdziwienia na widok policjantów. Po potwierdzeniu danych została zatrzymana.

Najbliższe lata ponownie spędzi w zakładzie karnym.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony