Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 26.03.2012

Radomscy policjanci zatrzymali 54-latka, który strzelał z broni w kierunku domu sąsiada, z którym jak się okazało, był w konflikcie. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, naruszenia nietykalności oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu 54-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w czwartek (22.03) w Radomiu. Dyżurny radomskiej policji otrzymał informację o mężczyźnie, który strzelał w kierunku jednego z domów. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. Sprawcą okazał się 54-letni mieszkaniec Radomia, który w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Mężczyzna strzelał w kierunku domu sąsiada mieszkającego ulicę obok. Dyżurny radomskiej policji po otrzymaniu tej informacji natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policyjne patrole. Okazało się, że autor strzały oddał strzałów jest 54-letni mieszkaniec Radomia, który w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w orag. Osadzono go w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany od miesiąca był w konflikcie z pokrzywdzonym. Wcześniej między mężczyznami również dochodziło do awantur, a 54-latek także niejednokrotnie groził pokrzywdzonemu.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono cztery zarzuty: usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, naruszenia nietykalności oraz groźby karalne. Sąd zastosował wobec 54-latka tymczasowy areszt na 3 miesięce.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony